NAKLİYAT FİRMASI ÜYELİK GİRİŞ
Kullanıcı
(E-posta)
Şifre
 
Nakliye aracı isteme formu
Ad Soyad
Telefon
E-posta
Nakliye Türünüz
Talep Ettiğiniz Araç
Tarih Aralığı
    
    
Yükün Alınacağı Ülke
Yükün Alınacağı İl
Yükün Alınacağı İlçe
Yükün Gideceği Ülke
Yükün Gideceği İl
Yükün Gideceği İlçe
         
Yükünüz için açıklama bilgileriniz (Max 2500 karakter)Değerli ziyaretçimiz;
Nakliyatharitasi.com nakliyat firmaları ile nakliye işi olan kişi ve kurumları bir çatı altında buluşturmak amacıyla kurulmuş portal bir nakliyat sitesidir.
Nakliyatharitasi.com olarak nakliye aracı talebinde bulunacak kişi ve kurumlara tavsiyelerimiz şunlardır:

A) Nakliye aracı talebinde bulunurken dikkat edilecekler:
1. Nakliyeniz için kendi kafanızda iki tarih belirleyiniz. Bunlardan ilki normal zamanda rahat taşıma yapabileceğiniz (sitemize bu tarih aralığını yazın), ikincisi son ve acil tarih (herhangi bir aksilik olası durumunda)
2. Nakliye araç talebinizi sitemize mümkün olduğu kadar detaylı olarak bırakınız.
4. İrtibat bilgilerinizin ve e-postanızın aktif olmasına dikkat ediniz.
5. Nakliye araç talep ilanının ve ilan içeriklerinin sorumluluğu ilan sahibine aittir.

B)
Nakliyat firması seçerken dikkat edilecekler:
1. Nakliyenizi yapmak için sizi arayan firmaları not alıp listeyiniz. Acele karar vermeyiniz. UCUZ NAKLİYE KALİTELİ NAKLİYE DEĞİLDİR. UNUTMAYINIZ.
2. Vaktiniz varsa size iyi teklif veren nakliyat firmalarının adreslerini mutlaka ziyaret ediniz ve firma ve elemanları ile araçları hakkında bilgi edininiz.
3. Nakliyat firmalarının kendi özel nakliyat sözleşmelerinin savcılık ve mahkemeler tarafından kabul edilen bir belge olmadığını unutmayınız. Kanuni yönden bir bağlayıcılığı yoktur. Sadece nakliye işinin o firma ile görüşüldüğünü belirler.
4. Nakliyeniz için mutlaka sigorta yaptırınız. Yaptıracağınız sigortanın kapsamını incelemeyi unutmayınız. Nakliyat sigortaları özellikle evden eve nakliyat alanında yetersizdir. Çünkü sigorta şirketleri ev eşyası ancak nakliye esnasında nakliye aracının kaza v.b durumları için sigorta yaparlar. Yoksa ev eşyasının kırılması, v.b durumları için sigortası gibi bir durum yoktur.
5. Firma geçmişini ve referanslarını mutlaka isteyiniz. Hatta istemekle kalmayıp referanslardan bir kaçını mutlaka arayınız.
6. Firmanın her hangi bir birliğe üye olup olmadığını sorunuz.
7. Firmadan nakliye yapabilmesi için gereken belgelere sahip olup olmadığı hakkında bilgi edininiz ve belgeyi görmek isteyiniz.ÖRNEK: EVDEN EVE NAKLİYAT İÇİN K3 BELGESİ İSTEYİNİZ
8. Kamyon, kamyonet v.b firma araçlarının üzerinde firma yazısı olup olmadığına dikkat ediniz.
9. Nakliye firması ile anlaşmışsanız kaparo vermek zorunluluğu diye bir zorunluluk yoktur. Ancak nakliyat firması kaparo istemekte ısrarcı ise bu kaparonın karşılığında mutlaka bir tahsilat makbuzu alınız. Kaşeli ve imzalı olmasına dikkat ediniz. Kaparo miktarı tüm nakliye bedelinin %10 u asla geçmesin.
10. Firmaya internetten ulaşmışsanız ve sizden kaparo istiyorsa asla ve asla hiçbir şekilde firmayı görmeden kaparo ya da para göndermeyiniz.
11. İlk tercihiniz daima nakliyeden sonra parayı nakit elden vermek olsun. Tabiki bunun karşılığında fatura ya da tahsilat makbuzu istemeyi unutmayınız.
         
Ana Sayfa |  Nakliyat Firmaları |  Şehirler Arası Nakliyat Firmaları |  Uluslararası Nakliyat Firmaları |  İhracat Firmaları |  İthalat Firmaları |  Nakliyeci Defteri
Uluslararası Nakliyat Fiyatı İsteyenler |  Şehirlerarası Nakliyat Fiyatı İsteyenler |  Şehiriçi Nakliyat Fiyatı İsteyenler | 
Uluslararası Boş Nakliyat Aracı İsteyenler |  Şehirlerarası Boş Nakliyat Aracı İsteyenler |  Şehiriçi Boş Nakliyat Aracı İsteyenler
İNTES Yazılım & Danışmanlık Copyright 2012 - 2018 ©   E-posta : bilgi@nakliyatharitasi.com
Bu sitede yayınlanan tüm ilanlar nakliyatharitasi.com 'a aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Bu site en iyi IE 8.0 ve daha üstü tarayıcılar ve 1024x768 çözünürlük ile görüntülenir